  • MKP383312250JIP2T0
MKP383312250JIP2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP383312250JIP2T0
HK JDW NO:
886-MKP383312250JIP2T0
Description:
MKP383 0.012μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP383312250JIP2T0
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.394W 26.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    10.0076mm