  • MKP383216250JIM2T0
MKP383216250JIM2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP383216250JIM2T0
HK JDW NO:
886-MKP383216250JIM2T0
Description:
MKP383 1600pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2.5kV-DC 900V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP383216250JIM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1600pF
  • Voltage - Rated DC
    2.5kV
  • Voltage - Rated AC
    900V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    26.0096mm
  • Width
    5.9944mm