  • MKP1847H62525KY5
MKP1847H62525KY5
advertisement
Manufacturer No:
MKP1847H62525KY5
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-MKP1847H62525KY5
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
MKP1847H62525KY5
Description:
MKP1847H 25μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 500V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP1847H62525KY5
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1847H
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.5mOhms
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.811 46.00mm