  • MKP18423104000
MKP18423104000
advertisement
Manufacturer No:
MKP18423104000
HK JDW NO:
886-MKP18423104000
Package:
Axial, Can
Datasheet:
MKP18423104000
Description:
MKP1842 10000pF Film Capacitor Axial, Can PC Pins 400V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1134
Step5Bar-code shipping tag
MKP18423104000
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    MKP1842
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.276Diax0.748L 7.00mmx19.00mm
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    18.9992mm