  • MKP1841333204M
MKP1841333204M
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841333204M
HK JDW NO:
886-MKP1841333204M
Datasheet:
MKP1841333204M
Description:
MKP1841M 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841333204M
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1841M
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.354W 31.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    8.9916mm