  • MKP1841256254
MKP1841256254
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841256254
HK JDW NO:
886-MKP1841256254
Package:
Radial
Datasheet:
MKP1841256254
Description:
MKP1841 5600pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841256254
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Series
    MKP1841
  • Published
    2007
  • Tolerance
    ±5%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    5600pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V