  • MKP1841222406
MKP1841222406
advertisement
Manufacturer No:
MKP1841222406
HK JDW NO:
886-MKP1841222406
Datasheet:
MKP1841222406
Description:
MKP1841 2200pF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1841222406
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Published
    2007
  • Series
    MKP1841
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    220V