  • MKP1839322401
MKP1839322401
advertisement
Manufacturer No:
MKP1839322401
HK JDW NO:
886-MKP1839322401
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1839322401
Description:
MKP1839 0.022μF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1839322401
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP1839
  • Size / Dimension
    0.256Diax0.551L 6.50mmx14.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    220V