  • MKP1837-333161-
MKP1837-333161-
advertisement
Manufacturer No:
MKP1837-333161-
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MKP1837-333161-
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
MKP 1837 33nF Film Capacitor 1% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1837-333161-
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP 1837
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 100, STANDARD: IEC60384-16
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Depth
    7.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    3030
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    100V
  • Height
    9mm
  • Length
    7.5mm