  • MILS1812R-473K
MILS1812R-473K
advertisement
Manufacturer No:
MILS1812R-473K
HK JDW NO:
79-MILS1812R-473K
Step5Bar-code shipping tag
MILS1812R-473K
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MILS1812R
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    242mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.4Ohm Max
  • Max DC Current
    242mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm