  • MIC5256-2.8BM5TR
MIC5256-2.8BM5TR
advertisement
Manufacturer No:
MIC5256-2.8BM5TR
Manufacturer:
Micrel
HK JDW NO:
3962-MIC5256-2.8BM5TR
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
Description:
PMIC SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 13288
Step5Bar-code shipping tag
MIC5256-2.8BM5TR
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output
    2.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Dropout Voltage
    135mV
  • Min Current Limit
    160mA