  • MHQ1005PR24HT000
MHQ1005PR24HT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005PR24HT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005PR24HT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005PR24HT000
Description:
Quantity:
In Stock : 8759
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005PR24HT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MHQ-P
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    80mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    240nH
  • DC Resistance (DCR)
    6.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    600MHz
  • Q @ Freq
    18 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm