  • MHQ0603P4N3ST000
MHQ0603P4N3ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P4N3ST000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P4N3ST000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MHQ0603P4N3ST000
Description:
Quantity:
In Stock : 10778
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P4N3ST000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    4.3nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    660.4μm
  • Width
    355.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Part Status
    Active
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Current Rating
    400mA