  • MHP-50PRA52-9K1
MHP-50PRA52-9K1
advertisement
Manufacturer No:
MHP-50PRA52-9K1
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MHP-50PRA52-9K1
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
9.1kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHP-50PRA52-9K1
  • Package / Case
    Axial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.02%
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Length
    9.0932mm