  • MHP-25PTA52-270R
MHP-25PTA52-270R
advertisement
Manufacturer No:
MHP-25PTA52-270R
HK JDW NO:
898-MHP-25PTA52-270R
Datasheet:
MHP-25PTA52-270R
Description:
270Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MHP-25PTA52-270R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    270Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    6.1976mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Series
    MHP
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.244L 1.80mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±0.02%