  • MGV1707820M-10
MGV1707820M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGV1707820M-10
HK JDW NO:
449-MGV1707820M-10
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MGV1707820M-10
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGV1707820M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MGV
  • Size / Dimension
    0.693Lx0.665W 17.60mmx16.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    5.7A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    82μH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    12A
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm