  • MGS151205-R
MGS151205-R
advertisement
Manufacturer No:
MGS151205-R
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-MGS151205-R
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
MGS151205-R
Description:
Quantity:
In Stock : 6015
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGS151205-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Weight
    19.999993g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Published
    2014
  • Series
    MGS (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-XDMA-P6
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Power
    15W
  • Current - Output 1
    3A
  • Height
    9.906mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    25.4mm