  • MGA06184R7M-10
MGA06184R7M-10
advertisement
Manufacturer No:
MGA06184R7M-10
HK JDW NO:
449-MGA06184R7M-10
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MGA06184R7M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MGA
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.260W 7.30mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm