  • MFR50SFTE52-23R2
MFR50SFTE52-23R2
advertisement
Manufacturer No:
MFR50SFTE52-23R2
HK JDW NO:
898-MFR50SFTE52-23R2
Datasheet:
MFR50SFTE52-23R2
Description:
23.2Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR50SFTE52-23R2
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    23.2Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W