  • MFR-50FRF52-1K1
MFR-50FRF52-1K1
advertisement
Manufacturer No:
MFR-50FRF52-1K1
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MFR-50FRF52-1K1
Package:
Axial
Datasheet:
MFR-50FRF52-1K1
Description:
1.1kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MFR-50FRF52-1K1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MFR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W