  • MFR-25FRF-464R
MFR-25FRF-464R
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRF-464R
HK JDW NO:
898-MFR-25FRF-464R
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 464Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRF-464R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    28mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V