  • MFP50SBRD52-475R
MFP50SBRD52-475R
advertisement
Manufacturer No:
MFP50SBRD52-475R
HK JDW NO:
898-MFP50SBRD52-475R
Datasheet:
MFP50SBRD52-475R
Description:
475Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFP50SBRD52-475R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    475Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W