  • MF0207FTE52-412K
MF0207FTE52-412K
advertisement
Manufacturer No:
MF0207FTE52-412K
HK JDW NO:
898-MF0207FTE52-412K
Datasheet:
MF0207FTE52-412K
Description:
FIXED RESISTOR, 412kOhm, 0.6W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 4000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MF0207FTE52-412K
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MF0
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    412kOhm
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.6W
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.55 mm