  • MF0204FRE52-24K
MF0204FRE52-24K
advertisement
Manufacturer No:
MF0204FRE52-24K
HK JDW NO:
898-MF0204FRE52-24K
Datasheet:
MF0204FRE52-24K
Description:
FIXED RESISTOR, 24kOhm, 0.4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MF0204FRE52-24K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Lead Diameter
    0.45 mm