  • MESC-3R0M-01
MESC-3R0M-01
advertisement
Manufacturer No:
MESC-3R0M-01
Manufacturer:
Fastron Technology
HK JDW NO:
3540-MESC-3R0M-01
Package:
Datasheet:
MESC-3R0M-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MESC-3R0M-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    20%
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    22mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Military Standard
    Not
  • Lead Diameter
    0.8 mm
  • Inductance
    3 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    6A
  • Lead/Base Style
    Axial
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    22MOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3 µH
  • DC Current
    6A
  • Length
    24mm