  • MDJE2020T4R7MM
MDJE2020T4R7MM
advertisement
Manufacturer No:
MDJE2020T4R7MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MDJE2020T4R7MM
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MDJE2020T4R7MM
Description:
Quantity:
In Stock : 4792
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDJE2020T4R7MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCOIL™, MD
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    950mA
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    475mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Rated Current-Max
    0.85A
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm