  • MDH-21-R-BK
MDH-21-R-BK
advertisement
Manufacturer No:
MDH-21-R-BK
HK JDW NO:
255-MDH-21-R-BK
Package:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
Datasheet:
MDH-21-R-BK
Description:
FUSE CERM 21A 600VAC/125VDC 3AB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDH-21-R-BK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MDH-R
  • Size / Dimension
    0.250Diax1.250L 6.35mmx31.75mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Approval Agency
    cURus
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    200A
  • Melting I2t
    5100
  • DC Cold Resistance
    0.0024Ohms