  • MCZ1210DH500CPTD25
MCZ1210DH500CPTD25
advertisement
Manufacturer No:
MCZ1210DH500CPTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ1210DH500CPTD25
Package:
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Datasheet:
Description:
COMMON MODE FILTERS FOR AUTOMOTI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ1210DH500CPTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1210 Metric), 4 Lead
  • Mfr
    TDK Corporation
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    2.5Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    45 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    5V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.024" (0.60mm)