  • MCZ0605AH900SDT000
MCZ0605AH900SDT000
advertisement
Manufacturer No:
MCZ0605AH900SDT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ0605AH900SDT000
Package:
0202 (0505 Metric), 4 PC Pad
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ0605AH900SDT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    90Ohms @ 100MHz
  • Height (Max)
    0.014 0.35mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0202 (0505 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MCZ-AH
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.020W 0.65mmx0.50mm