  • MCY100K00T
MCY100K00T
advertisement
Manufacturer No:
MCY100K00T
HK JDW NO:
890-MCY100K00T
Package:
Radial
Datasheet:
MCY100K00T
Description:
100kOhms, 0.2W 1/5W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCY100K00T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MC
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.091W 7.90mmx2.30mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2.5ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Power Rating
    300mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm