  • MCW0406MD1371BP100
MCW0406MD1371BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCW0406MD1371BP100
HK JDW NO:
878-MCW0406MD1371BP100
Description:
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 1.37kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCW0406MD1371BP100
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.37kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm