  • MCTC0525B3093T5E
MCTC0525B3093T5E
advertisement
Manufacturer No:
MCTC0525B3093T5E
HK JDW NO:
3958-MCTC0525B3093T5E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TC05 SERIES Series, Thin Film, 309kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCTC0525B3093T5E
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    309kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Rated Temperature
    70°C
  • Width
    1.25mm