  • MCT06030C3921DP500
MCT06030C3921DP500
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030C3921DP500
HK JDW NO:
878-MCT06030C3921DP500
Description:
MCT - Professional Series, Thin Film, 3.92kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030C3921DP500
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.92kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm