  • MCS04020D6652BE100
MCS04020D6652BE100
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020D6652BE100
HK JDW NO:
878-MCS04020D6652BE100
Description:
MCS - Precision Series, Thin Film, 66.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020D6652BE100
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MCS - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    66.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Height
    320μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm
  • Length
    1mm