  • MCS04020C1279FE000
MCS04020C1279FE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020C1279FE000
HK JDW NO:
878-MCS04020C1279FE000
Description:
MCS - Professional Series, Thin Film, 12.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020C1279FE000
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    12.7Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm