  • MCR50JZHF7150
MCR50JZHF7150
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF7150
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF7150
Datasheet:
MCR50JZHF7150
Description:
Quantity:
In Stock : 2530
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF7150
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    715Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm