  • MCR50JZHF1800
MCR50JZHF1800
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF1800
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF1800
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 180Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5495
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF1800
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C