  • MCR10EZPJ333
MCR10EZPJ333
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPJ333
HK JDW NO:
687-MCR10EZPJ333
Datasheet:
MCR10EZPJ333
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 33kOhm, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 20374
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPJ333
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm