  • MCR10EZPD1741
MCR10EZPD1741
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPD1741
HK JDW NO:
687-MCR10EZPD1741
Datasheet:
MCR10EZPD1741
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 1.74kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 5821
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPD1741
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    1.74kOhm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C