  • MCR100JZHJ243
MCR100JZHJ243
advertisement
Manufacturer No:
MCR100JZHJ243
HK JDW NO:
687-MCR100JZHJ243
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
MCR100JZHJ243
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 24kOhm, ±5%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 16830
Step5Bar-code shipping tag
MCR100JZHJ243
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MCR
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    24kOhm
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm