  • MCR100JZHFLR300
MCR100JZHFLR300
advertisement
Manufacturer No:
MCR100JZHFLR300
HK JDW NO:
687-MCR100JZHFLR300
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
MCR100JZHFLR300
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 300mOhm, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 12411
Step5Bar-code shipping tag
MCR100JZHFLR300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    300mOhm
    Thick Film
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Chip
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    3.01V
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm