  • MCR03FZHJ205
MCR03FZHJ205
advertisement
Manufacturer No:
MCR03FZHJ205
HK JDW NO:
687-MCR03FZHJ205
Quantity:
In Stock : 2910
Step5Bar-code shipping tag
MCR03FZHJ205
  • Series
    MCR03(J,200PPM)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Thick Film
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C