  • MCR03ERTF2434
MCR03ERTF2434
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTF2434
HK JDW NO:
687-MCR03ERTF2434
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2.43MOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 12855
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTF2434
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.43MOhm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C