  • MCR03ERTD4322
MCR03ERTD4322
advertisement
Manufacturer No:
MCR03ERTD4322
HK JDW NO:
687-MCR03ERTD4322
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 43.2kOhm, 0.5%,
Quantity:
In Stock : 9653
Step5Bar-code shipping tag
MCR03ERTD4322
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhm
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    0.5%