  • MCR01MZSJ914
MCR01MZSJ914
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSJ914
HK JDW NO:
687-MCR01MZSJ914
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR01MZS(J TOL) Series, 910000Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 14231
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSJ914
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    910000Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C