  • MCR01MZSF1801
MCR01MZSF1801
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZSF1801
HK JDW NO:
687-MCR01MZSF1801
Quantity:
In Stock : 10108
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZSF1801
  • Type
    Parameter
    Select All
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MCR01MZS(F TOL)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    1800Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C