  • MCR01MZPJ913
MCR01MZPJ913
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPJ913
HK JDW NO:
687-MCR01MZPJ913
Package:
0402
Datasheet:
MCR01MZPJ913
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 91kOhm, 5%,
Quantity:
In Stock : 17234
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPJ913
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    91kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1mm