  • MCR01MZPFL3R90
MCR01MZPFL3R90
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPFL3R90
HK JDW NO:
687-MCR01MZPFL3R90
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 3.9Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8316
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPFL3R90
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    3.9Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    0.76V
  • Size Code
    0402
  • Rated Temperature
    70°C