  • MCR01MZPF3400
MCR01MZPF3400
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MZPF3400
HK JDW NO:
687-MCR01MZPF3400
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 340Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 10776
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MZPF3400
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    340Ohm