  • MCR01MRTF6193
MCR01MRTF6193
advertisement
Manufacturer No:
MCR01MRTF6193
HK JDW NO:
687-MCR01MRTF6193
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 619kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 3701
Step5Bar-code shipping tag
MCR01MRTF6193
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    619kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C